7 sposobów na udany wyjazd, nie tylko górski

Sezon długo wyczekiwanych wakacyjnych wyjazdów trwa w najlepsze! Świadczą o tym między innymi zdjęcia zamieszczane na profilach społecznościowych z różnych niezwykłych miejsc na całym zdjęcia. Warto zrobić wszystko, aby wyjazd spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego przedstawiamy Wam 7 sposobów na udany i dobrze zaplanowany wyjazd. Bez względu na to czy jest to kilkudniowa czy dłuższa podróż tylko we dwoje czy w większym gronie. 


1. Odpoczywaj bez wyrzutów sumieniaNiby to takie oczywiste, że urlop jest właśnie od tego, żeby wreszcie odpocząć od codziennych obowiązków i zabiegania, ale niestety nie każdy umie w pełni się nim cieszyć. Masz ochotę leżeć cały dzień w łóżku i czytać książkę? A może wybrać się z przyjaciółmi na wycieczkę rowerową i zrobić piknik w lesie?  Pamiętaj, że odpoczynek Ci się po prostu należy i absolutnie nie można mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. 

Znamy kilka osób, które robią sobie listę rzeczy do zrobienia będąc na urlopie chcąc nadrobić wszystkie zaległości. Ale nie o to przecież chyba w życiu chodzi prawda?


2. Jedź tam, gdzie Ty chcesz 


Różne są formy spędzania wolnego czasu. Niektórzy marzą o słodkim lenistwie: leżeniu na plaży i popijaniu zimnych drinków, inni z kolei chcą zwiedzać lokalne zabytki, miasta czy miasteczka. Jeszcze inni lubią spędzać aktywnie czas na łonie natury jeżdżąc na rowerze, pływając na kajakach albo chodząc po górach. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to jaka forma wypoczynku jest najlepsza, bo jest to bardzo indywidualna sprawa.

To jak spędzisz urlop zależy tylko od Ciebie, ważne jest to, żeby po prostu robić to co się lubi. Ostatnio znajoma wróciła z dwutygodniowego urlopu w Hiszpanii, na pytanie jak minął jej urlop odparła, że nie tak to sobie wyobrażała, bo przez cały wyjazd zwiedzali miasta w strasznym upale, bo taki plan wyjazdu miała jej koleżanka. 


3. Sprawdzeni towarzysze


Mówi się że nic tak nie weryfikuje znajomości jak wspólne wyjazdy. Podobne oczekiwania odnośnie podróży i sposób spędzania wolnego czasu to chyba najważniejsze aspekty podczas doboru towarzyszy, dzięki którym można uniknąć nieporozumień czy konfliktów. 


Osoby, które nie lubią się męczyć i nie  przepadają za wysiłkiem fizycznym z pewnością lepiej będą czuły się nad morzem czy jeziorem niż na górskim szlaku. Dlatego warto wcześniej ustalić z naszymi towarzyszami jak chcemy, żeby wyglądała wspólna podróż, żeby nikt nie był zaskoczony czy rozczarowany. 

W trakcie wyjazdu są również różne sytuacje na które nie mamy wpływu i ciężko je przewidzieć, ale bardzo ważne jest aby umieć na bieżąco reagować i rozwiązywać problemy. Opóźniony lot, popsuty autobus, wysoka temperatura albo zmęczenie potrafią skutecznie popsuć dobre humory. 


4. Zapomnij o pracy


To kolejna bardzo ważna rzecz. Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, bo nie jesteś panem własnego losu to na czas wyjazdu po prostu nie myśl o pracy. Telefon służbowy najlepiej zostaw w domu, a podczas buszowania po Internecie nie sprawdzaj poczty firmowej. Warto się po prostu zresetować i odciąć od tego co w pracy aby móc wrócić w pełni wypoczętym.

5. Zrób plan wyjazdu


Zanim pojedziesz w dane miejsce czy region zrób wcześniej mały rekonesans co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy. Dzięki temu na miejscu nie będziesz tracić cennego czasu zastanawiając się, gdzie udać się danego dnia. Warto także wcześniej sprawdzić w jakich godzinach otwarte są miejsca, które chcesz zobaczyć i czy konieczne są wcześniejsze rezerwacje.  Mając takie informacje na pewno będzie Ci łatwiej ustalić plan działania, żeby zobaczyć możliwie jak najwięcej.

Dobrze jest mieć także plan B w razie na przykład niesprzyjającej prognozy pogody. My na przykład czasem takie dni przeznaczamy na zwiedzanie pobliskich miast.


6. Wstawaj wcześnie


Niestety nie jest to dobra wiadomość dla śpiochów, ale to bardzo ważny punkt zwłaszcza jeśli wybierasz się w góry. Warto wstać wcześniej i z samego rana ruszyć na szlak. Dzięki temu masz szansę na wędrówkę ciszy i spokoju bez żadnych kolejek, ale także temperatura jest też wtedy niższa i zmniejsza się ryzyko wystąpienia burz, które zazwyczaj występują popołudniami, ale nie jest to oczywiście regułą.  

Również jeśli wolisz zwiedzać miasta czy lokalne zabytki jest to dobre rozwiązanie, bo turystów z pewnością będzie przybywać z każdą godziną. 


7. Doceń to, co masz


Nie skupiaj się na tym co złe i niedobre. Niestety często mamy skłonności do marudzenia i szukania problemów tam, gdzie ich nie ma. Zamiast narzekać doceń to, co masz i po prostu ciesz się chwilą.

Jeśli nie przepadasz za zbyt wysoką temperaturą wybierz miejsce, gdzie będzie ona niższa zamiast się męczyć. Jeżeli od dawna marzysz o słodkim lenistwie na plaży zabierz z sobą książki, które czekają na swoją kolej, bo urlop to chyba najlepszy czas na nadrobienie książkowych zaległości. 

Będzie pięknie zobaczysz! Pamiętaj, że połowa sukcesu to pozytywne nastawienie :)A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na udany urlop? Piszcie w komentarzach! :)


1 komentarze:

 

INSTAGRAM