Góry w Łodzi

Skoro na razie nie możemy jechać w góry, a bardzo byśmy przecież tego chcieli, postanowiliśmy wykorzystać sytuację, że to góry przyjechały do nas! Góralska kapela grająca na żywo, oscypek z grilla z żurawiną, regionalne ozdoby - myślicie, że takie rzeczy tylko w górach? Nic bardziej mylnego ;) 
Wszystko to i wiele innych atrakcji czekało na uczestników XX Targów Turystycznych na Styku Kultur, które w ten weekend odbywały się w Łodzi. Spotkaliśmy tam polskich wystawców turystycznych od Mazur przez Wielkopolskę, Lubelszczyznę aż po Śląsk. Najbardziej przypadła nam do gustu drewniana izba regionu żywieckiego, gdzie można było posłuchać gry kapeli góralskiej czy podziwiać tworzone na naszych oczach niezwykłe kompozycje kwiatowe. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok stoisk gmin regionu łódzkiego, które kusiły pysznym chlebem ze smalcem, swojską kiełbasą i pysznymi ogórkami kiszonymi. Pozdrawiamy Panie z gminy Sławno :) 
Zatrzymaliśmy się także przy bardzo ciekawej wystawie poświęconej historii turystyki górskiej w Polsce. To tutaj mogliśmy dowiedzieć się ciekawych informacji o pierwszych schroniskach, szlakach i legitymacjach turystycznych. Oprócz zwiedzania regionalnych stoisk organizatorzy zapewnili także serię ciekawych wykładów, których motywem przewodnim było podróżowanie. Tematyka spotkań z podróżnikami pod Patronatem Fundacji Kadry ze Świata była bardzo różnorodna. "Kuba - perła Karaibów", "California dream - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej" i "Kaukaz bliski i daleki, znany i nieznany" to tytuły tylko niektórych wykładów. My wybraliśmy "1000 km w górę, 1000 w dół czyli o tym jak zdobyłam Aconaguę. Jadwiga Sladeczek opowiadała o spędzonym miesiącu w Argentynie, o tym dlaczego czasem z różnych względów warto podróżować w grupie i o tym jak bardzo towarzyscy są Argentyńczycy :)Do domu wróciliśmy z torbami wypełnionymi ulotkami, broszurami, mapami, które w przyszłości na pewno będą dla nas inspiracją. Był to z pewnością czas, w którym choć na chwilę mogliśmy poczuć niezwykły, góralski klimat nawet w centrum Łodzi.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

INSTAGRAM